↓↓↓ A letöltési link a könyvajánló után található ↓↓↓
Könyvajánló:
Miért jó birkózni a gyerekekkel? Miért szeretik, ha dobáljuk őket? Miért fontos a párnacsata? A Hancúrozni jó! a régi jó játékok védelmében született.
Gyakran veszélyesnek vagy túl vadnak minősítjük őket és inkább leszokunk róluk. Pedig nemcsak az élet, a kutatás is rávilágít, hogy a közös játék közelebb hozza a felnőtteket és gyerekeket, megerősíti a kapcsolatukat és emellett értelmi és érzelmi intelligenciájukat is fejleszti, nem beszélve testi egészségükről, erejükről, rugalmasságukról.
A Hancúrozni jó!a rövid elméleti fejezeteken túl számos kicsikkel és nagyobbakkal játszható játékot ismertet: régi kedvenceket és újakat. A könnyen követhető leírások és kedvcsináló ábrákúj ötleteket adhatnak, különösen, ha nagyobb gyerekekkel támad kedvünk „összemérni az erőnket”.
Az ingyenes letöltés linkje:
Lawrence J. Cohen, Anthony T. DeBenedet – Hancúrozni jó! – Apás játékok otthon és a szabadban (letöltés pdf-ben)