E. A. Wallis Budge – Egyiptomi mágia PDF

↓↓↓ A letöltési link a könyvajánló után található ↓↓↓

 

 

Könyvajánló:

Az egyiptomiak mágikus szövegeiben nemcsak a névnek, hanem minden kimondott szónak természetfeletti hatása volt. Semmi nem jött a világra, míg nevét ki nem ejtették.

Míg az értelem fogalmat nem alkotott egy dologról, ez nem létezhetett a külső világban. A szó – mondják a hieroglifák teremt minden dolgot: mindent, amit szeretünk és gyűlölünk, a lét egészét. Semmi nem létezik, mielőtt világosan ki nem mondjuk.

A szót, hogy teljes hatását elérje, helyesen kell kiejteni. A mágikus szövegek előírták a hanglejtést, a titkos ritmust, melyet Thot, a mágia istene és a nyelv feltalálója tanított a bölcseknek. A siker a szöveg pontos átadásától függött.

A ritmusokat és a dallamokat a mágia egyiptomi iskolájában, az élet iskolájában tanították, ahol a mágikus varázslat egyéb tudomány is otthont kaptak. Idővel ugyanis a kezdetleges hiedelmekhez alaposan kidolgozott módszerek is járultak. -(Kurt Seligmann)

Az ingyenes pdf könyv letöltési linkje:

 

 

E. A. Wallis Budge – Egyiptomi mágia (letöltés pdf-ben)

Amennyiben a fenti link nem működik, vagy a keresett könyvet nem találja, kérjük, jelezze felénk az Olvasószolgálaton keresztül!

A támogatást előre is köszönjük minden felhasználó nevében.


Oszd meg azzal az ismerősöddel, akinek ez a könyv hasznos lehet!

A könyv témakörei: Mágia és okkultizmus

Könyvjelzőkhöz Közvetlen link.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

  • Fontos tudnivaló:

    A Gutenberg Galaxis oldal célja a magyar nyelvű, ingyenesen letölthető könyvek linkjeinek az összegyűjtése és közzététele (a keresőben fellelhető módon). Sajnos ezen linkek időről időre elérhetetlenné válnak, s nem mindig van idő és szerencse arra, hogy ezeket pótoljuk.

    Ezért ha te ismersz olyan letöltési linket, mely az elérhetetlenné vált linkeket pótolhatja, VAGY ismersz olyan letölthető könyvet, mely nem szerepel az oldalon, kérlek tudasd velünk.

    Mivel az oldal egyetlen célja az elérhető linkek közzététele, ezért művek elektronikus elérhetővé tételére semmilyen formában nem vállalkozunk (mivel a könyvek zömét mi magunk sem töltöttük le).

    Megértéseteket előre is köszönjük!

    Igyekszünk minden megkeresésre rövid időn belül válaszolni.