Rónai Éva Hava, Redő Júlia – Útikalauz PDF

↓↓↓ A letöltési link a könyvajánló után található ↓↓↓

 

 

Könyvajánló:

Könyvünket a Marshall B. Rosenberg által kifejlesztett Együttműködő, Erőszakmentes Kommunikáció (EMK) ihlette. Támogatást kívánunk nyújtani azoknak, akik szeretnék megismerni az EMK szemléletét és gyakorlati eszközeit, hogy lépésről-lépésre elsajátítva, mindennapi életükben alkalmazhassák azt.

AZ EMK – A KAPCSOLATTEREMTÉS ÚJ ÚTJA
Az „Útikalauz” az EMK fókuszából szemléli az emberi tudatosságot és a kapcsolatokat.
Új alapokra helyezi a kapcsolatteremtést, hiszen kérdésfelvetése nem az, hogy „kinek van igaza”, hanem, hogy szeretnénk-e mindkét fél számára biztosítani az emberi méltóságot, és az önmagával, illetve egymással való összekapcsolódás lehetőségét.
Az EMK eszköztárat kínál arra, hogy segítségével kilépjük a konfliktusmegoldás megszokott kereteiből, és kreatív módon, új szintre emeljük kapcsolatainkat.

KAPCSOLATUNK A „BELSŐ IRÁNYTŰVEL”
Kihívást jelentő helyzeteinkben van, amikor „sodródunk” a történésekkel, máskor tudatosan hozunk döntést, „belső iránytűnk”, lényeglátó képességünk szerint. Érdemes megfigyelni ezeket a pillanatokat!
„Sodródó” állapotban többnyire régi minták szerint reagálunk a világra. Döntéseink esetlegesek, belső biztonságunk, önmagunkba vetett hitünk elgyengül.
Ahogy sokasodnak azok a pillanatok, amelyekben szívünkre, intuíciónkra hallgatva, tudatosan választunk, tetteink olyan elengedett állapotban születhetnek, amikor nem „akarjuk” irányítani az életünket, hanem észrevesszük és befogadjuk a felénk áramló lehetőségeket.

KAPCSOLATUNK A KÜLVILÁGGAL
Gondolkodásunk régi mintáit nyelvünk is őrzi. Miközben új mintákat építünk, nyelvünk megújul, és ez visszahat gondolkodásunkra. Eszköztárat teremthetünk magunknak arra, hogy versengő és egymást kiszorító megoldások helyett közös lehetőségeket válasszunk. Megújult nyelvünk segítségével, képesek vagyunk olyan módon irányítani a beszélgetéseket, hogy azok mindenki érdekeit képviseljék, minden résztvevőt erőforrásokkal töltsenek fel, és erősítsék a kapcsolatot. Megtanulhatunk elfogadással fordulni a különbségek felé, különbözőségeinkben is felismerni a hasonlóságokat, és hidakat létrehozni ott, ahol eddig nem voltak vagy megrendültek.

„HÁLÓZATOS” GONDOLKODÁS
Útikalauzunkban „hálózatos gondolkodással”, spirális úton vezetjük végig az olvasót. A hálózatos gondolkodás szerint egyszerre kínálunk átfogó képet, ugyanakkor, az elemek összefüggéseit vizsgálva, igyekszünk bemutatni a logikus gondolkozás számára is belátható belső rendet. Ez a gondolkodás agyunk jobb és bal féltekéjének harmonikus együttműködését támogatja.
Vannak témák, amik más-más részletekkel, újra visszatérnek. Ahogy együtt járjuk az utat, ezek a részletek egyre tágabb rálátást, egyre mélyebb megértést kínálnak. Olvasás közben érdemes meg-megállni, eltűnődni a részleteken, kipróbálni a kommunikációs eszközöket, majd visszatérni egy-egy gondolathoz vagy példához.
Párbeszédeink életből vett, valós példák. Nem azt mondjuk, hogy „így kell csinálni, ilyenné kell válni”, hanem a lehetőségek széles palettájából egy-egy színt igyekszünk megvilágítani. Az EMK nem kész minták és sablonok nyelve, hanem a pillanat ihletében, a kapcsolat meghitt terében, „itt és most” születő, új és új utakat tár fel.
A párbeszédek leírásával és értelmezésével szeretnénk hozzájárulni ahhoz, hogy olvasóinkban is, mint bennünk, az EMK gyakorlóiban és a könyv íróiban, felébredjen és megerősödjön a bizalom és összekapcsolódás hatalmába vetett hit.

Az ingyenes pdf könyv letöltési linkje:

 

 

Rónai Éva Hava, Redő Júlia – Útikalauz – Bevezető az együttműködő, erőszakmentes kommunikációba (letöltés pdf-ben)

Amennyiben a fenti link nem működik, vagy a keresett könyvet nem találja, kérjük, jelezze felénk az Olvasószolgálaton keresztül!

A támogatást előre is köszönjük minden felhasználó nevében.


Oszd meg azzal az ismerősöddel, akinek ez a könyv hasznos lehet!
Könyvjelzőkhöz Közvetlen link.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük